U tunelu Camp Noua
9

Nacho u sukobu s Piqueom: Šta kukaš, nama su već 17 puta isključivali igrače

Barcelonin stoper Gerard Pique i Realov defanzivac Nacho Fernadez verbalno su se sukobili u tunelu Camp Noua uoči početka drugog poluvremena sinoćnjeg El Clasica koji je okončan neriješenim rezultatom 2:2.

Pique je nešto rekao Nachu, a onda je rukom pokrio usta te je sugerisao Realovcima da im je bolje da šute.

"Šta kukaš? Pa nama su već 17 puta isključivali igrače", uzvratio je Nacho ljutito.

Iako El Clasico nije imao nikakvu rezultatsku težinu, jer je Barcelona još prošlo kolo osigurala naslov prvaka, derbi španskog nogometa ponudio je dovoljno uzbuđenja.

Četiri gola, isključenje, udaranje u glavu, hvatanje za vrat, međusobno udaranje i loše suđenje sudije Hernandeza.

Posebno je žestoko biti na samom kraju prvog poluvremena kada je Marcelo u prolazu laktom zakačio Sergija Roberta, a bek Barce udario Brazilca, zbog čega je dobio direktan crveni karton.