2

N'Zonzi donio minimalnu pobjedu Sevilli protiv Atletica

U derbiju devetog kola španske La Lige Sevilla je s minimalnih 1:0 savladao Atletico Madrid.

Prvo poluvrijeme na stadionu "Ramon Sanchez Pizjuan" bilo je nezanimljivo, ali su u drugom poluvremenu domaći igrači imali nekoliko prilika.

Najprije je u 49. minuti Nasri pogodio stativu, a loptu je na putu ka golu skrenuo i golman gostiju Oblak.

Samo tri minute kasnije Oblak je još jednom bio na visini zadatka, kada je šutirao Vietto.

Jorgandžije su došle u Sevillu isključivo se braniti i pokušati osvojiti bod, no u tome nisu uspjeli, a strijelac pobjedničkog gola za Sevillu bio je N'Zonzi u 73. minuti meča.

Sve nade gostiju iz glavnog grada Španije pale su u vodu kada je Koke u 77. minuti dobio drugi žuti karton.

Sevilla je ovom pobjedom preuzela prvo mjesto od Atletica, koj je doživio prvi poraz ove sezone.