31

Muris Mešanović strijelac u velikoj pobjedi Jihlave nad Plzenom

Piše: A. D.
Niz od osam pobjeda i niz od deset utakmica bez poraza Viktorije Plzen u Synot ligi Češke prekinut je večeras na gostovanju kod Jihlave.

Domaćin je slavio rezultatom 2:1, a prvi pogodak za pobjednički tim postigao je bh. internacionalac Muris Mešanović. Prethodno je vodstvo Plzenu donio Limbersky. Trijumf Jihlavi donio je rezervista Masopust.

Bio je to treći Mešanovićev pogodak ove sezone kojim je potvrdio odličnu formu. Igrao je svih 90 minuta, dok je Haris Harba danas priliku dobio od 52. minute susreta.

Poraz Plzena iskoristila je Sparta koja je gostujućim trijumfom nad timom Slovačkog došla na bod zaostatka od lidera na tabeli. Strijelci za Spartu bili su Dockal i Konate.

Hradec Kralove i Slovan Liberec su remizirali, a pogodaka nije bilo. Emir Halilović u timu Hradeca igrao je svih 90 minuta.