18

Bh. internacionalci obilježili meč: Novi golovi Mahmutovića i Mešanovića u Češkoj

Piše: A. D.
Jednu od najzanimljivijih utakmica 13. kola Synot lige Češke večeras su igrali Teplice i Jihlava. Slavio je gostujući tim rezultatom 3:2, a utakmicu su između ostalih obilježili bosanskohercegovački internacionalci Muris Mešanović i Aidin Mahmutović.

Mahmutović je treći put zaredom pogodio protivničku mrežu, dok je drugi gol zaredom postigao i Mešanović.

Kukol je u finišu prvog poluvremena goste doveo u vodstvo, a izjednačio je Mahmutović nakon deset minuta igre u nastavku.

Kucera je donio novu radost za goste, dok je stvari na početak vratio Jablonsky. Sedam minuta prije kraja trijumf gostima donio je Muris Mešanović.

Admir Ljevaković nije nastupio u timu Teplica, dok je na drugoj strani Haris Harba ušao u 53. minutu. Mešanović je zamijenjen u sudijskoj nadoknadi vremena, dok je Mahmutović igrao svih 90 minuta.