56

Može li slavlje u Barceloni početi? Real ponovo bez trijumfa, Katalonci na plus devet

D. P.
Madriđani nisu uspjeli slomiti otpor Andalužana (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Real Madrida nisu uspjeli savladati Betis i tako su se dodatno udaljili od odbrane titule prvaka. Utakmica je završena bez golova.

Tradicionalno nezgodno gostovanje na Benito Villamarinu ispostavilo se ponovo kobnim za Real koji je nakon danas na čak devet bodova zaostatka za vodećom Barcelonom, a kako je ostalo još samo 14 kola do kraja, teško je očekivati da će Katalonci ispustiti takvu prednost.

Činilo se da je Real Madrid poveo u 12. minuti nakon slobodnog udarca Karima Benzeme, ali je njegov šut pogodio u ruku Antonija Rudigera i nakon VAR intervencije je poništen.

Do odlaska na odmor Real je napadao, ali nije imao velikih prilika pa se bez golova okončalo poluvrijeme.

Na otvaranju drugog poluvremena Benzema je propustio dobru šansu, a uzvratio je Betisov Borja Iglesias u 53.

U 61. minuti velika šansa za Rodryga, ali njegov šut odlazi preko gola. Redale su se prilike, prijetili su Dani Ceballos i Vinicius Junior, ali lopta jednostavno nije htjela u gol.

Ostalo je 0:0 tako da Real bilježi novi kiks. Madriđani zaostaju devet bodova za prvoplasiranom Barcelonom, dok je Betis na petom mjestu i s ovim remijem došao je još bliže Ligi prvaka.