Škotski Premiership
0

Motherwell - Hibernian 6-6!

Nevjerojatnu su utakmicu u pretposljednjem, 37. kolu škotske Premierlige odigrali Motherwell i Hibernian. Semafor je na koncu pokazivao teniski rezultat uoči tie-breaka: 6-6.

Radilo se o izravnom obračunu za četvrto mjesto i kvalifikacije Europa lige, a domaći Motherwell je na koncu zadržao bod prednosti ispred petoplasiranog Hiberniana uoči posljednjeg kola.

No, da bi ova priča bila još nevjerojatnija, treba dodati da je Hibernian u 65. minuti, uz hat-trick Johna Nisha, poveo sa 6-2 i činilo se da će uvjerljivom pobjedom prekinuti niz od šest prvenstvenih poraza.

Motherwell je, međutim, krenuo u nemoguću misiju i samo 11 minuta kasnije već je bilo 5-6. Do izjednačujućeg je pogotka ipak trebalo pričekati, a u 87. minuti je Ross Forbes promašio najbolju priliku - udarac s bijele točke.

Ipak, u sudačkoj je nadoknadi Lucas Jutkiewicz donio Motherwellu bod i zaključio čudesnu večer na Fir Parku.