Liga prvaka
6

Monaco na krilima mladog Mbappe pobijedio Borussiju u Dortmundu

(Foto: EPA)
Nogometaši Monaca pobijedili su na Signal Iduna Parku u prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka ekipu Borussije rezultatom 3:2.

Francuska ekipa u prvom poluvremenu nije imala veći posjed lopte u nogama, ali su stvorili nekoliko velikih prilika.

U vodstvo su mogli doći u 17. minuti kada je Fabinho promašio penal, koji je prethodno skrivio Sokratis.

Ipak, dvije minute kasnije mladi Mbappe postigao je gol iz blizine na asistenciju Lemara za vodstvo Kneževa.

Veliku prednost Monaco je stekao deset minuta prije odlaska na odmor kada je Bender u petercu pokušao glavom izbiti loptu nakon kornera, ali je prevario svog golmana za 0:2.

U nastavku je Borussija krenula žestoko, a prednost Monaca smanjila je u 57. minuti kada je Kagawa servirao loptu za Dembelu, koji je trebao samo postići gol iz blizine.

Odbrana njemačke ekipe napravila je veliku grešku u 79. minuti, a to je danas sjajni Mbappe jedva dočekao i zakucao loptu u mrežu za velikih 3:1.

Kagawa je pet minuta kasnije sjajno pogodio nisko po sredini gola nakon što mu je odličnu loptu dodao Pulišić za konačnih 2:3.

Podsjetimo, susret između Borussije i Monaca trebao se igrati u utorak, ali je zbog napada na autobus njemačke ekipe odložen za danas.