0

Monaco kod kuće savlado Chelsea

NINA
Francuski Monaco je došao do pobjede od 3:1 na domaćem terenu u prvoj utakmici polufinala Lige prvaka, protiv Chelsea.

Monaco je nakon prve utakmice polufinala Lige prvaka došao do vrijedne prednosti, iako su dobar dio drugog poluvremena igrali s igračem manje, nakon isključenja Akisa Zikosa u 52. minuti.

Hrvatski reprezentativac Dado Pršo prvi je postigao gol za ekipu Monaca u 17. minuti, a samo pet minuta kasnije izjednačenje za goste donio je Hernan Crespo.

U drugom poluvremenu Monaco je otvorio igru s desetoricom na terenu. Grk Zikos zaslužio je izravni crveni karton u 52. minuti, zbog udaranja Claudea Makelelea, no domaćima to nije zasmetalo.

Fernando Morientes postigao je pogodak u 78. minuti je za 2:1.

Samo nekoliko trenutaka nakon što je ušao u igru, Shabani Nonda postigao je pogodak za konačnih 3:1 za Monaco.

Revanš utakmica igra se 5. maja na Stamford Bridgeu u Londonu.