Ibišević igrao 90 minuta
0

Molde slavio protiv Stuttgarta rezultatom 2:0

Molde - Stuttgart (Foto: AFP)
U okviru grupne faze Evropske lige tim našeg reprezentativca Vedada Ibiševića Stuttgart izgubio je večeras od Moldea. Rezultat je bio 2:0 u korist domaćina. Naš nogometaš igrao je svih 90 minuta, ali nije postigao gol.

U 29. minuti igra je zaustavljena jer je povrijeđen igrač domaćina Pape Pate Dioug, te ga zamjenjuje Jo Inge Berget.

Oba tima imala su nekoliko šansi, ali bez pogotka u prvom poluvremenu.

U 46. minuti naš Vedad Ibišević je imao izvrsnu šansu, ali lopta odlazi van okvira gola.

Stuttgart ponovo napada u 54. minuti, kada je Kuzmanović šutirao prema golu ali ne postiže pogodak.

Prvi gol postignut je u 58. minuti kada je igrač domaćeg tima Jo Inge Berget glavom šutirao loptu i zatresao mrežu Stuttgarta. U ovome mu je pomogao Martin Linnes koji mu je proslijedio loptu.

U 66. minuti domaćini su ponovo bili u prilici za pogodak, ali Chukwu pogađa stativu. No u 88. minuti ponovo kreće u napad i povećava vodstvo domaćeg tima na 2:0. Asistirao mu je Mattias Mostrom.

Evropska liga (utakmice od 21.05 sati):

Academica - H. Tel Aviv 1-1 AIK Stockholm - Dnipro 2-3 Atl. Madrid - Plzen 1-0 Club Brugge - Maritimo 2-0 Liverpool - Udinese 2-3 Marseille - AEL Limassol 5-1 Moenchengladbach - Fenerbahce 2-4 Molde - Stuttgart 2-0

Newcastle - Bordeaux 3-0 PSV- Napoli 3-0 Steaua Bucharest - FC Kopenhagen 1-0