Bilo neizvjesno do kraja
0

Ibiševićev Stuttgart nastavlja borbu za Evropsku ligu

Stuttgart - Molde (Foto: AFP)
U posljednjem kolu grupne faze u Evropskoj ligi večeras je odigrano 12 utakmica. Klub bh. reprezentativca Vedada Ibiševića Stuttgart je prošao u nokaut fazu iako je izgubio od norveškog Moldea.

U prvom poluvremenu tim iz Stuttgarta je imao nekoliko prilika, ali nisu uspjeli postići pogodak. Ibišević je u 43. minuti imao odličnu akciju, ali lopta odlazi van okvira gola. U 45. minuti Molde je poveo golom Claudea Angana i na pauzu se otišlo pri rezultatu 0:1.

U drugom poluvremenu Stuttgart se aktivirao. Ibišević je pokušao izjednačiti rezultat u 53. minuti, ali nije uspio. Rezultat je do kraja ostao nepromijenjen.

Iako je Molde večeras pobijedio, Stuttgart nastavlja borbu u Evropskoj ligi.

Grupa A Udinese - Liverpool 0:1 (Henderson 23) Young Boys - Anji Makhachkala 3:1 (Zarate 38, Costanzo 52, Gonzalez 90 – Ahmedov 45)

Grupa B Hapoel Tel Aviv - Academica Coimbra 2:0 (Marree 56, Maman 80) Plzen - Atletico Madrid 1:0 (Prochazka 26)

Grupa C AEL Limassol - Marseille 3:0 (Sa 41, Edmar 79, Junior 82) Fenerbahce - B. Monchengladbach 0:3 (Cigerci 23, Hanke 28, De Jong 79)

Grupa D Bordeaux - Newcastle 2:0 (Diabate 29, 73) Maritimo - Club Brugge 2:1 (Abreu 18, Heldon 87 - Refaelov 85)

Grupa E Kopenhagen - Steaua 1:1 (Vetokele 87 - Rusescu 73) Stuttgart - Molde 0:1 (Angan 45)

Grupa F Dnipro - AIK Stockholm 4:0 (Kalinić 20, Zozulya 39, 52, Kravčenko 86) Napoli - PSV 1:3 (Cavani 18 – Matavz 30, 41, 60)