Ručna kočnica
882

Modrić pokušavao "zaustaviti" Messija pa postao hit na internetu

Modrić pokušava zaustaviti Messija (Foto: EPA-EFE)
Barcelona je izborila plasman u finale španskog Kupa kralja nakon što su u revanš utakmici polufinala na Santiago Bernanbeuu pobijedili Real Madrid 3:0, a zanimljivo kako se Lionel Messi nije upisao u strijelce protiv svoje omiljene žrtve.

Međutim, Argentinac je odigrao veoma dobro pa su Realovi igrači imali puno problema pri zaustavljanju jednog od najboljih nogometaša svih vremena.

U prilog tome ide i fotografija na kojoj hrvatski veznjak Luka Modrić u očaju čupa Argentinca za dres, što je vrlo brzo postalo hit na društvenim mrežama.

Inače, Barca se sinoć plasirala u finale ukupnim rezultatom 4:1, budući da je prvi susret završen neriješeno 1:1.

Luis Suarez je doveo Barcu u vodstvo u 50. minuti, potom je Raphael Varane postigao autogol u 69., a konačnih 0:3 postavio je ponovo sjajni Urugvajac u 72. minuti s bijele tačke.

Real tako i u petom uzastopnom El Clasicu nije uspio slaviti, pri čemu je Barca upisala tri pobjede, a dvije utakmice su završile bez pobjednika.