Bez puno problema
231

Mlada reprezentacija BiH kvalifikacije startala visokom pobjedom 6:0 protiv Lihtenštajna

(Foto: Elmedin Mehić/Klix.ba)
Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je u prvom kolu kvalifikacija za odlazak na Evropsko prvenstvo odgovarajuću selekciju Lihtenštajna s uvjerljivih 6:0.

Mlade Zmajeve u vodstvo je doveo Amir Hadžiahmetović eurogolom već u desetoj minuti utakmice.

Samo dvije minute kasnije u šesnaestercu Lihtenštajna srušen je Mićo Kuzmanović pa je sudija dosudio penal. Siguran sa jedanaest metara bio je Gojak.

Uragan naših igrača okončan je u dvadesetoj minuti kada je Aganspahić glavom pogodio za visokih 3:0.

I u nastavku susreta BiH je dominirala, a do gola čekalo se sve do osam minuta prije završetka meča kada je Kuzmanović pogodio za 4:0.

Već u sljedećem napadu Beganović se upisao u listu strijelaca, a u posljednjoj minuti utakmice danas sjajni Kuzmanović postiže šesti gol za BiH te tako postavlja konačni rezultat utakmice.