Polufinale
303

Miralem Pjanić pogodio protiv Atalante za prolazak Juventusa u finale Kupa Italije

Miralem Pjanić (Foto: AFP)
Juventus je večeras savladao Atalantu rezultatom 1:0 i plasirao se u finale Kupa Italije, a pobjednički pogodak za Staru damu je postigao Miralem Pjanić.

Juventus je u Bergamu slavio rezultatom 1:0, te je Atalanta u Torinu napala od prve minute, no Buffon je sjajno odbranio Gomezov udarac u 12. minuti.

U prvom poluvremenu viđena je još jedna dobra prilika kada je Mandžukić u 35. minuti bio u dobroj šansi, ali je Berisha bio siguran.

Atalanta je mogla stići u vodstvo u 65. minuti. Nakon velike greške Buffona Gomez je pokušao poslati loptu u prazan gol, ali je pogodio samo stativu.

Samo dvije minute kasnije tresao se okvir gola i na drugoj strani, kada je Costa uzdrmao prečku.

Pogodak odluke viđen je u 74. minuti. Nakon ubačaja sa desne strane Mancini je srušio Matuidija, a arbitar Fabbri je pokazao na bijelu tačku. Odgovornost je na sebe preuzeo Pjanić i sigurnim udarcem po sredini gola pogodio za pobjedu Stare dame.

Juventus će u finalu u Rimu igrati protiv pobjednika duela Lazio - Milan (20:45). Prvi susret u Milanu je završen bez pogodaka.