UEFA-ina statistika
17

Miralem Pjanić dominira nakon prva četiri kola Lige prvaka: Kralj tačnih dodavanja

Pjanić na meču protiv Lokomotiva (Foto: EPA-EFE)
Reprezentativac Bosne i Hercegovine Miralem Pjanić (29) je, prema statistici UEFA-e, lider po broju tačnih dodavanja u prva četiri kola Lige prvaka.

Naime, Juventusov veznjak je ove sezone u elitnom evropskom klupskom takmičenju ukupno imao 377 dodavanja, a njih 90 posto je uspješno realizovao (338). Dva uspješna pasa manje imao je Liverpoolov štoper Virgil van Dijk (336), a dalje slijede Toni Kroos (322), Joshua Kimmich (319), Sven Bender (318)...

Inače, Pjanić je sinoć igrao 90 minuta u pobjedi Juventusa na gostovanju kod Lokomotiva (1:2), a uobičajeno je pretrčao najviše od svih igrača na terenu.

Naš veznjak je na kraju istrčao 12,18 kilometara, što je bilo najviše od svih aktera sinoćnje utakmice, a posebno je uvjerljiv bio kada se u obzir uzmu samo igrači Stare dame.

Alex Sandro je pretrčao 10,86 kilometara, a potom slijede Rabiot (10,44), Rugani (9,92), Higuain (9,78)... Najbliži Pjaniću bio je domaći igrač Aleksej Mirančuk koji je pretrčao 11,44 kilometra za domaću ekipu.

Inače, Pjaniću je ovo bila 14 odigrana utakmica ove sezone u svim takmičenjima. Odigrao je ukupno 1.137 minuta, postigao tri pogotka i upisao tri asistencije.