0

Milan s pet golova ispratio trećeligaša Alessandriju i plasirao se u finale Kupa Italije

Milan je prvi finalist Kupa Italije nakon što je na San Siru u uzvratu polufinala rezultatom 5:0 savladao trećeligaša Alessandriju, te s ukupnih 6:0 prošao dalje.

Pobjeda Rossonera bila je očekivana, a nagovijestio ju je Menez u 20. minuti. Samo četiri minute kasnije Romagnoli pogađa za 2:0. Novi pogodak ponovo postiže Menez u 39. minuti.

Na novi gol Milan je čekao sve do 80. minute kada drugi gol na meču postiže Romagnoli, a konačnih 5:0 postavio je Balotelli u 89. minuti.

Milanu je ovo šesta uzastopna pobjeda u ovosezonskom izdanju Kupa Italije što je prvi put da Rossoneri nakon sezone 1966/67. u jednoj sezoni Kupa Italije povežu šest pobjeda.

Rossoneri u finalu čekaju boljeg iz dvomeča Juventusa i Intera, a očekuje se da dalje prođe Stara dama pošto je u prvom meču odigranom u Torinu slavila rezultatom 3:0.