Serie A
0

Milan pobjednički na jugu kod Barija

Milan je pobjedom zaključio 25. kolo talijanskog nogometnog prvenstva. U gostima je Milan pobijedio Bari 2-0, te je tako zadržao priključak s prvim Interom i drugom Romom.

Milan sada ima 48 bodova, odnosno sedam manje od Intera i dva manje od Rome, ali Leonardovoj momčadi još ostaje jedna utakmica zaostatka. Odigrat će je tokom naredne sedmice u Firenci protiv Fiorentine.

Cijelu utakmicu je Milan imao kontrolu utakmice. Više od 60 posto toka ogleda su igrači Milana imali loptu u svom posjedu, a suparniku su pružili jako malo prostora u svom šesnaestercu. Bari je, primjerice, tijekom utakmice uputio jedan jedini šut u okvir gola Milana.

Marco Borriello se nakon ozljede vratio u sastav Milana i to na pravi način. Pogodio je u idealnom trenutku, u 43. minuti za 1-0, a domaćina je potpuno shrvao drugi pogodak, Brazilca Pata u 69. minuti.

Serie A, 25. kolo:

Bari - Milan 0-2 (Borriello 43, Pato 69) Roma - Catania 1-0 (Vučinić 18) Atalanta - Chievo 0-1 (Pellissier 44) Bologna - Juventus 1-2 (Busce 50 / Diego 4, Candreva 66)

Palermo - Lazio 3-1 (Hernandez 1, Miccoli 28 - 11m, Nocerino 75 / Kolarov 78) Fiorentina - Livorno 2-1 (Vargas 62, Gilardino 78 / Rivas 36) Siena - Napoli 0-0 Cagliari - Parma 2-0 (Lazzari 6, Matri 39)

1. Inter 25 16 7 2 49-20 55
  2. Roma 25 15 5 5 43-27 50
  3. Milan 24 14 6 4 41-24 48
  4. Juventus 25 12 5 8 40-33 41
  1. Palermo 25 11 7 7 35-31 40
  2. Napoli 25 10 10 5 32-27 40