3

Milan pobijedio Romu u derbiju 35. kola Serije A, Pjanić igrao 70 minuta

(Foto: EPA)
Najzanimljiviji susret 35. kola Serije A večeras su na San Siro stadionu u Milanu odigrali Milan i Roma. Trijumfovao je domaći tim rezultatom 2:1.

Pet minuta prije kraja prvog poluvremena Honda je uputio prizeman centaršut pred gol Rome, gdje se odlično snašao Marco Van Ginkel postigavši vodeći gol za Milan.

U 59. minuti Honda je o drugi put u ulozi asistenta, a pogodak za 2:0 nakon Japančevog centaršuta sa desne strane glavom postiže Matia Destro.

Počasni pogodak za Vučicu bio je djelo Francesca Tottija koji je u 73. minuti uz dozu sreće realizovao jedanaesterac.

Meč je sa klupe za rezervne igrače u timu Milana odgledao juniorski reprezentativac BiH Andrej Modić. Na drugoj strani Miralem Pjanić je igrao do 70. minute kada ga je zamijenio Francesco Totti.

U drugom današnjem susretu novi šampion Italije, Juventus remizirao je na domaćem terenu sa Cagliarijem rezultatom 1:1. Pogba je u ranoj fazi utakmice Juventus doveo u vodstvo, a konačnih 1:1 u finišu meča postavio je Rossettini.