Serie A
0

Milan - Juventus 1-2

Neovisno o položaju klubova na ljestvici utakmice između Milana i Juventusa uvijek su talijanski nogometni derbi. U subotnjem, igranom u sklopu 9. kola Serije A, Juve je na San Siru slavio 2-1.

Bez suspendiranog Miloša Krasića i ozlijeđenog Vincenza Iaquinte stigli su Torinezi u Milano gdje ih je domaćin dočekao oslabljen za Ronaldinha. Najznačajniji su to izostanci s obiju strana.

Kako je utakmica rezultatski započela, stekao se dojam da "stara dama" svoje "minuse" lakše pokriva. U 24. minuti poveli su gosti. Na jedno je ubacivanje najbolje skočio Fabio Quagliarella i glavom pogodio gornji ugao nemoćnog Abbiatija. Pritom je u zračnom duelu Quagliarelli nedorastao bio Antonini.

Po nekoliko šansi za gol imale su obje momčadi dok se mreža nije drugi puta zatresla, a kada se to dogodilo na semaforu je zasjalo 2-0 za Juventus. U svojoj 25. utakmici protiv Milana sedmi se puta među strijelce upisala Juveova legenda Alessandro Del Piero. Zabio je u 66. minuti jakim i preciznim udarcem nakon Antoninijeve pogreške u obrani.

Listu strijelaca zaključio je Zlatan Ibrahimović. Pogodak glavom za smanjenje rezultata protiv svoje bivše momčadi zabio je u 82. minuti na dodavanje Antoninija koji se tako barem malo iskupio za pogreške koje su prethodile gostujućim pogocima. Iz još nekoliko napada do kraja utakmice "rossoneri" nisu uspjeli poentirati što ih je dovelo do prvog domaćeg i drugog ukupno poraza u sezoni Serije A. Također i ostavilo na trećem mjestu ljestvice iza Intera i Lazija koji ima i utakmicu manje.

Serie A, 9. kolo, subota:

Milan - Juventus 1-2 (Ibrahimović 82 / Quagliarella 24, Del Piero 66) Roma - Lecce 2-0 (Burdisso 61, Vučinić 76)

1.   Lazio 8 	  	6 	1 	1 	  	12-6 	+6 	  	19

2.   Inter  9 	  	5 	3 	1 	  	11-4 	+7 	  	18

3. 	 Milan 9 	  	5 	2 	2 	  	14-8 	+6 	  	17

4.   Juventus  9 	  	4 	3 	2 	  	18-10 +	8 	  	15

5.   Chievo  8 	  	4 	1 	3 	  	11-9 	+2 	  	13

6.   Napoli 8 	  	3 	3 	2 	  	14-11 	+3 	  	12

7.   Roma 9 	  	3 	3 	3 	  	9-12 	-3 	  	12

8.   Palermo 8 	  	3 	2 	3 	  	15-12 	+3 	  	11