Primera
29

VIDEO / Messi zabio 40. prvenstveni gol i skinuo još jedan svjetski rekord

Messi postiže gol protiv Deportiva (Foto: AFP)
Deportivo iz La Coruñe, posljednjeplasiranu ekipu španskog prvenstva, Barcelonini su nogometaši pobijedili 2-0 u subotnjem dvoboju 27. Primerina kola na Nou Campu.

Slavili su Katalonci nakon dva uzastopna poraza od Real Madrida, te nakon tri poraza u četiri posljednje utakmice, a pobjedu je u 88. minuti zapečatio Lionel Messi, koji je odigrao posljednjih pola sata zamijenivši Davida Villu u 62. minuti.

Zabio je Messi 40. prvenstveni gol u 27. ovosezonskom nastupu, te 17. put zaredom u Primeri, što je, prema dostupnim podacima, novi svjetski rekord, barem kad su neegzotična prvenstvena natjecanja u pitanju.

Krasan gol koji je postigao nakon duplog pasa s Alexisom Sanchezom i soloprodora koji mu je prethodio bio je Messijev 209. u 241. prvenstvenom nastupu za Barcelonu.

Čileanac je bio strijelac prvog gola u 38. minuti nakon što mu je asisitirao Dani Alves. Bio mu je to tek drugi ovosezonski u Primeri. Lani je pogodio 12 puta.

Primera, 27. kolo:

Rayo Vallecano – Espanyol 2-0 (Dominguez 9, Piti 77) Valladolid – Malaga 1-1 (Manucho 41 / Demichelis 8) Barcelona – Deportivo 2-0 (Sanchez 38, Messi 88) Mallorca – Sevilla