Imali težak posao
0

Messi: Nije lako pobijediti kad se suparnik sve vrijeme brani

Lionel Messi
Neočekivano puno mučili su se nogometaši Barcelone kako bi došli do pobjede protiv moskovskog Spartaka u 1. kolu grupe G Lige prvaka. Rusi su u 59. minuti na Camp Nouu poveli s 2-1, ali Katalonci su na kraju ipak slavili.

Iskazao se, kao i mnogo puta dosad, argentinski genijalac Lionel Messi, donijevši s dva pogotka Barceloni pobjedu 3-2. Najbolji svjetski nogometaš je nakon utakmice pohvalio Moskovljane i priznao da su on i saigrači imali vrlo težak posao.

"Nije lako pobijediti u utakmici u kojoj se suparnik sve vrijeme brani. Spartak ima vrlo brze napadače i u srijedu je igrao dobro u kontrama", kazao je Messi.

Izrazio je Argentinac i žaljenje zbog povrede Gerarda Piquea koji je morao napustiti igru već u 12. minuti. Prema prvim informacijama, zbog povrede stopala će morati pauzirati od dvije do tri sedmice.

"Šteta zbog Piqueove ozljede. On nam je važan, baš kao i Carles Puyol, ali imamo dovoljno igrača u timu koji ih mogu zamijeniti", dodao je Messi.