Proba za Copa Americu
31

Messi briljirao protiv slabašne Nikaragve i za samo dvije minute postigao dva pogotka

Lionel Messi (Foto: EPA-EFE)
Nogometna reprezentacija Argentine u generalnoj probi pred nastup na Copa Americi porazila je Nikaragvu sa 5:1, a prvo ime susreta bez obzira na to što je odigrao samo prvih 45 minuta bio je Lionel Messi.

U prvih pola sata nije bilo pogodaka, iako su Gaučosi imali kontrolu nad igrom, a onda u razmaku od samo dvije minute Argentina postiže dva pogotka.

Prvo je u 37. minuti Lionel Messi nakon nekoliko majstorskih poteza savladao protivničkog golmana, da bi isti igrač već u sljedećem napadu bio na pravom mjestu i jednu odbijenu loptu smjestio je u mrežu.

Messi je na poluvremenu izašao iz igre, a preostala tri gola za Argentinu u nastavku meča postigli su Lautaro Martinez, koji je postigao dva pogotka i Pereyra koji je pogodio u 81. minuti.

Jedini gol za Nikaragvu postigao je Barrera s bijele tačke.