La Liga
286

Messi 600. golom u karijeri donio Barceloni pobjedu protiv Atletica

Nogometaši Barcelone pobijedili su na Camp Nouu u okviru 27. kola La Lige ekipu madridskog Atletica rezultatom 1:0.

Katalonci su dominirali na početku utakmice i u 26. minuti zasluženo stigli u vodstvo kada je Messi sjajno postigao gol iz slobodnjaka. Ovo je čarobnom Argentincu ujedno bio 600. postignuti pogodak u karijeri.

Sedam minuta kasnije Suarez je imao veliku priliku, ali mu je šut blokiran, a potom se istakao i Atleticov golman Oblak, koji je odbranio šut Coutinha pa se na odmor otišlo s rezultatom 1:0.

U nastavku se igralo uglavnom na sredini terena, a Barcelona je pred kraj meča mogla uvećati vodstvo.

Prvo je u 77. minuti poništen gol Suareza zbog ofsajda, a dvije minute kasnije Oblak je fantastično odbranio šut Busquetsa pa promjene rezultat do kraja utakmice nije bilo.

Barcelona se s novom pobjedom učvsrtila na prvom mjestu La Lige s osam bodova više od današnjeg protivnika - drugoplasiranog Atletica. Madriđani su ujedno prekinuli sjajan niz od šest uzastopnih pobjeda.