4

Mešanović strijelac u gostujućoj pobjedi Slavije nad Spartom

U gradskom derbiju odigranom u 8. kolu 1. Lige Slavija je kao gost savladala Spartu u Pragu (2:0).

Ovo je prva gostujuća ligaška pobjeda Slavije nad Spartom još od 2008. godine, a Slavija sada ima 12 bodova na tabeli i zauzima peto mjesto. Sa 15 bodova četvrto mjesto zauzima Sparta koja ima i utakmicu više.

Bosanskohercegovački internacionalac Muris Mešanović u igru je ušao u 31. minuti te je pred kraj prvog poluvremena imao priliku da pogotkom iz penala dovede Slaviju do prednosti. Međutim, njegov udarac odbranio je Koubek.

Mešanović se iskupio u 62. minuti kada je pogodio za 1:0, a konačnih 2:0 postavio je Zmrhal u 79. minuti susreta.

Sa ovim pogotkom Mešanović je stigao do brojke od četiri pogotka u šest ligaških nastupa ove sezone i trenutno sa još tri igrača dijeli drugo mjesto na listi najboljih strijelaca lige.