Turska Super liga
9

Mešanović strijelac protiv Bešiktaša, ekipa Roberta Prosinečkog umalo stigla 0:3

Slavlje igrača Bešiktaša (Foto: Twitter)
Nogometaši Bešiktaša pobijedili su u gostima u okviru 6. kola turske Super lige ekipu Denizlispora rezultatom 3:2 te su tako prekinuli niz od dva uzastopna poraza.

Gosti su u vodstvo došli u 13. minuti preko Hutchinsona, a šest minuta prije odlaska na odmor Aboubakar je udvostručio prednost pogotkom iz penala.

Samo što se krenulo s centra u nastavku meča Larin postiže i treći gol za Bešiktaš, koji u probleme upada u 67. minuti kada Josef dobija crveni karton.

Vrlo brzo je bh. internacionalac Muris Mešanović (30) postigao prvi pogodak za ekipu koju s klupe predvodi bivši bh. selektor Robert Prosinečki, dok je Sacko u sudijskoj nadoknadi postavio konačnih 2:3.

Mešanović je igrao svih 90 minuta u poraženom timu, dok je mladi bh. reprezentativac i Bešiktašov dragulj Ajdin Hasić propustio meč zbog povrede mišića.

Bešiktaš se probio na 13. mjesto turske Super lige, dok je Denizlispor s pet osvojenih bodova na 19. poziciji u zoni ispadanja.