Premiership
17

Merseyside derby bez pobjednika: Salah i Rooney pogodili za remi Liverpoola i Evertona

Na Anfieldu je odigran 229. Merseyside derby koji je završen bez pobjednika. Liverpool i Everton su odigrali meč 16. kola engleskog Premiershipa koji je završen rezultatom 1:1.

Liverpool je poveo u 42. minuti kada je eurogol postigao Salah. Samo nekoliko minuta kasnije veliku šansu da udvostruči prednost Redsa imao je Mane kada je izašao sam na Pickforda, ali je šutirao pored gola.

Liverpool je nastavio s napadima. U 49. minuti Salah je pokušao glavom, ali je lopta otišla preko gola gostiju. U 66. minuti viđena je slična situacija, ali je Gomez bio taj koji je bio neprecizan.

Promašaji Liverpoola kažnjeni su u 77. minuti. Lovren je napravio glupost i skrivio penal nad Calvert-Lewinom kojeg je u gol silovitim šutem u pogodak pretvorio Rooney za 1:1.

Do kraja susreta Redsi su imali prilike preko Coutinha u 86. i Firmina u 90+1. minuti, ali se rezultat nije promijenio.

Ukupan međusobni skor je i dalje uvjerljivo na strani Liverpoola. Redsi su slavili 91 put naspram 66 trijumfa Evertona, dok je ovo bio 72. remi.