37

Menalo u 91. minuti spasio Dinamo protiv Lokomotive

N. K.
Menalo spasio Dinamo (Foto: Igor Kralj/Pixsell)
Dinamo je u prvoj utakmici nove sezone Prve HNL na Maksimiru savladao Lokomotivu rezultatom 3:2.

Lokomotiva je povela s 2:0 golovima Sandra Kulenovića i Ibrahima Aliyua, ali Dinamo je preokrenuo s dva gola Josipa Drmića i jednim bh. reprezentativca Luke Menala.

Gosti su do prednosti stigli na samom otvaranju utakmice nakon što se odlično snašao Kulenović i udarcem iz prve savladao Livakovića.

Lokomotiva je u 22. minuti povela s 2:0 kada je Aliyuo s 10-ak metara prizemnim udarcem pogodio sami donji desni ugao nemoćnog Livakovića.

Odmah nakon primljenog drugog gola reagovao je trener Dinama i ubacio drugog napadača Drmića koji je u narednih 10-ak minuta s dva gola osigurao izjednačenje.

Veliki pritisak domaćih urodio je plodom početkom sudijske nadoknade.

Teophile-Catherine je uspio glavom proslijediti jedan centaršut pred sam gol gdje je u padu također glavom loptu u mrežu uspio proslijediti Menalo, još jedan igrač kojega je trener Čačić naknadno ubacio u igru.