105

Meč nastavljen nakon sinoćnjeg prekida: Albanija savladala Makedoniju

Posljednja utakmica 1. kola u grupi G u okviru kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji odigrana između Albanije i Makedonije pripala je domaćem timu koji je slavio sa 2:1. Meč je sinoć pri rezultatu 1:1 prekinut u 76. minuti zbog kiše.

Krenimo redoslijedom. Albanci su sinoć poveli u devetoj minuti susreta preko Sadikua i do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao.

Gosti su izjednačili preko Alioskog u 51. minuti. Zbog ogromnih padavina odlučeno je da se meč prekine u 77. minuti, a kasnije je donesena odluka da će se meč nastaviti danas.

U preostalom vremenu, Albanija je stigla do pobjede. Balaj je postigao pobjednički gol u 89. minuti susreta čime je postavio konačnih 2:1.

Ranije je u ovoj grupi Španija sa 8:0 na domaćem terenu pobijedila Lihtenštajn, dok je Italija u gostima rezultatom 3:1 slavila protiv Izraela.