Ligue 1
17

Mbappeova magija na Parku prinčeva: Lyonu za 15 minuta dao četiri gola

Nogometaši PSG pobijedili su na Parku prinčeva u okviru devetog kola Ligue 1 ekipu Lyona rezultatom 5:0.

Parižani su tako došli do devete pobjede u devet odigranih utakmica u Ligue 1, dok je Lyon nastavio pružati promjenjive igre i rezultate nakon niza pobjeda i remija s Nantesom u prošlom kolu.

PSG je u vodstvo doveo Neymar već u devetoj minuti golom iz penala, a u 32. su domaći ostali s igračem manje nakon brutalnog starta Kimpempbea koji je dobio direktan cvreni karton.

Ipak, Lyon je tu šansu prokockao nakon velike gluposti Tousarta koji je u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena bespotrebno dobio drugi žuti karton te je i on morao ranije pod tuš.

U nastavku su gledatelji mogli uživati u Mbappeovom showu, koji je uspio postići čak četiri pogotka. Mrežu je tresao u 61., 66., 69. i 74. minuti potvrdivši tako još jednom svoju klasu. Na kraju je završeno uz uvjerljivih 5:0 za domaće.

PSG je naravno prvi u Ligue 1 sa devet bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Lille, dok je Lyon na šestom mjestu.