4

Marseille golom Gomisa pobijedio Metz, remi St. Etiennea i Dijona

U 9. kolu Ligue 1 Marseille je kao domaćin minimalnim rezultatom 1:0 pobijedio Metz.

Jedini gol na utakmici postigao je Bafetimbi Gomis u 13. minuti susreta čime je svom timu donio tek treću pobjedu u ovoj sezoni što je dovoljno za 12. mjesto na tabeli.

Ranije je St. Etienne na domaćem terenu podijelio bodove sa Dijonom (1:1). Lees Melou je u 22. minuti pogodio za goste, a domaćin je izjednačio u 94. minuti kada je Roux pogodio iz penala koji je skrivio Varrault te pri tom zaradio dva žuta kartona i isključenje. Verrault se nije mogao pomiriti sa odlukom da je sviran penal, pa je zbog protesta dobio drugi žuti karton, a sa protestima ja nastavio i u tunelu nakon meča.

Istim rezultatom okončan je i meč između Rennesa i Bordeauxa (1:1). Contento je autogolom u 44. minuti doveo Rennes u vodstvo, ali su gosti preko Palloisa izjednačili u 66. minuti.