4

Ligue 1: Marseille stigao do prve pobjede pod vodstvom Garcije

U 13. kolu francuske Ligue 1 Marseille je na svom Velodromeu minimalnim rezultatom 1:0 pobijedio Caen.

Ovo je prva ligaška pobjeda Rudija Garcije na klupi Marseillea. Bivši trener Rome je prethodno upisao dva remija i poraz, a njegov tim je sada 11. na tabeli. Caenu je ovo osmi poraz u ligi ove sezone.

Gol odluke za Marseille postigao je štoper Rolando u 81. minuti meča, a asistenciju kod pogotka upisao je napadač Gomis.

Ranije su bodove podijelili Guingamp i Bordeaux (1:1). Lewczuk je u 22. minuti pogodio za vodstvo gostiju, a konačnih 1:1 postavio je Briand u 92. minuti. Bordeaux bi možda i slavio da je Menez u 78. minuti realizirao penal.

Ostali rezultati 13. kola Ligue 1 (subota, 20 sati):

Bastia - Montpellier 1:1 (Skhiri 6' autogol - Mounie 56') Nancy - Dijon 1:0 (Badila 77') Rennes - Angers 1:1 (Sio 21' - Pepe 82', crvene kartone za Angers dobili su Thomas 58' i N'Doye 82') Toulouse - Metz 1:2 (Edouard 95' - Jouffre 35' penal, Mandjeck 48')