384

Manijaci istakli parolu povodom masakra na Tuzlanskoj kapiji: Novak Đukić mora biti izručen

S. G.
Parola Manijaka (Foto: A. K./Klix.ba)
Popularni Manijaci su početkom drugog poluvremena utakmice u Tuzli istakli parolu posvećenu masakru na Tuzlanskoj kapiji koju su domaći navijači pozdravili aplauzima.
"Zločin na kapiji ne smije biti zaboravljen. Novak Đukić mora biti izručen", pisalo je na paroli Manijaka.

Kao što je poznato, 25. maja 1995. na Kapiji u Tuzli – mjestu okupljanja mladosti, pod naredbom oficira Vojske RS Novaka Đukića izvršen je masakr.

Tom prilikom ubijena je 71 osoba, dok je okvirno 200 građana Tuzle teže i lakše ranjeno.

Đukić se umjesto u zatvoru nalazi na slobodi u susjednoj Srbiji koja godinama odbija da ga uhapsi i izvede pred lice pravde.

Popularni Manijaci su na tribine Tušnja pristigli tek u 30. minuti susreta, no to ih ne ometa da svom timu pružaju gromoglasnu podršku u ovom meču.

Željezničar trenutno vodi sa 2:0 i na najboljem je putu da se naredne sezone plasira u Evropu, dok će Sloboda ovim rezultatom ispasti u niži rang.