0

VIDEO / Mancini: Neću dodatno kažnjavati Balotellija

Roberto Mancini
Menadžer Manchester Cityja pobjesnio je na Marija Balotellija nakon što je Talijan nerazumnom egzibicijom upropastio priliku tokom prijateljske utakmice protiv LA Galaxyja.

Mladi je nogometaš idealnu priliku pred golom u 32. minuti pokušao realizirati udarcem petom nakon piruete. Bh. reprezentativac Edin Džeko u čudu ga je gledao šireći ruke, a trener Mancini izvadio ga je odmah iz igre i nakon što je ovaj reagovao, sasuo prema njemu bujicu uvreda.

"Ponekad mora kontrolisati svoje emocije. Dobar je igrač, ali je još uvijek mlad i mora se popravljati kao igrač i kao čovjek", rekao je Mancini dodavši: "Neću ga dodatno kažnjavati. Činjenica da sam ga izvadio iz igre nakon 30 minuta igre dovoljna mu je kazna".

Balotelli je prije toga, u 20. minuti doveo City u vodstvo iz 11-erca. Dvoboj Herbalife World Football Challengea igran na Home Depot Centeru u Carsonu, kalifornijskom stadionu La Galaxyja, završio je, nakon 1-1 poslije 90 minuta, pobjedom Cityja izvođenjem jedanaesteraca.