Premiership
115

Manchester United u posljednjih šest minuta pregazio očajni Everton

Nogometaši Manchester Uniteda pobijedili su na Old Traffordu u okviru 5. kola Premiershipa ekipu Evertona rezultatom 4:0.

Uoči utakmice medije su najviše intrigirali Romelu Lukaku i Wayne Rooney, napadači koji su ovog ljeta zamijenili dresove dva današnja protivnika, a više razloga za zadovoljstvo imao je belgijski napadač.

Već u četvrtoj minuti Valencija je zakucao loptu pod prečku za vodstvo Crvenih đavola nakon asistencije Matića.

Do kraja prvog poluvremena domaći su imali jednu veliku priliku preko Lukakua, ali je lopta nakon šuta iz dobre situacije otišla pored gola.

I u nastavku je United bio opasniji protivnik, a najbliži golu bio je Mata, koji je iz slobodnog udarca u 65. minuti pogodio stativu.

Mkhitaryan je šest minuta prije kraja meča udvostručio prednost zakucavši loptu u mrežu nakon proigravanja Lukakua, a onda se belgijski napadač i sam upisao u listu strijelaca.

Konačnih 4:0 postavio je Martial golom iz penala.

Manchester United je nakon današnje utakmice ostao na drugom mjestu Premiershipa, dok je Evertona pao na 18. poziciju.