Premiership
309

Manchester United šokantno izgubio na svom stadionu od najlošije ekipe u Engleskoj

Ekipa Manchester Uniteda doživjela je šokantan poraz od posljednjeplasiranog Sheffield Uniteda na svom Old Traffordu rezultatom 2:1.

Manchester United je od prve minute preuzeo kontrolu nad loptom, no nisu uspjeli doći do ranog vodstva, a hladan tuš na Old Traffordu priredio je Bryan u 23. minuti kada je nakon kornera pogodio za 1:0 i vodstvo Sheffielda.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo pogodaka, a Crveni đavoli do poravnanja stižu u 64. minuti kada je Maguire, također nakon kornera, pogodio za 1:1.

Očekivala se velika ofanziva Manchester Uniteda koji je trebao krenuti po drugi gol, poravnanje i povratak na prvu poziciju, no uslijedio je novi šok i to u 74. minuti kada je Burke pogodio za 2:1 i Sheffiledu donio novo vodstvo.

Gosti su se do kraja grčevito branili i sačuvali prednost te ostvarili pobjedu.

U drugom meču Everton i Leicester su odigrali meč bez pobjednika, a konačan rezultat na kraju je glasio 1:1.