172

FOTO+VIDEO / Manchester United savladao Liverpool sa 2:1 na Old Traffordu

Piše: J. H.
Van Persie u akciji (Foto: AFP)
U okviru 22. kola Premiershipa, Manchester United dočekao je Liverpool na svom Old Traffordu. Crveni đavoli pobijedili su rezultatom 2:1.

U otvaranju najvećeg nogometnog derbija u Engleskoj, nije bilo velikih prilika za postizanje gola iako je Manchester United dominirao. Međutim, u 19. minuti, odbrana Liverpoola popustila je pod konstantnim napadima tima Sir Alexa Fergusona.

Evra je sa lijeve strane prizemnim šutem ubacio loptu u šesnaesterac gostujuće ekipe gdje se našao najbolji strijelac Premiershipa Robin van Persie kojem nije bilo teško poslati luptu u mrežu golmana Pepea Reine.

Nakon njega, Redsima je dva puta zaprijetio i Danny Welbeck. Međutim, nije bio precizan.

Do kraja prvog poluvremena na Teatru snova, van Persie je mogao povećati vodstvo Uniteda na 2:0. Michael Carrick je jednom odličnom loptom pronašao Rafaela u napadu a Brazilac je nekako uspio ubacio loptu na vrh peterca Liverpoola gdje se nalazio van Persie. Holanđanin je bez razmišljanja šutora petom ali je na mjestu bio stoper Liverpoola Skrtel i zadnjim atomom snage spriječio siguran gol.

Navijači Uniteda nisu dugo čekali na drugi gol u drugom poluvremenu. Van Persie je sa nekih dvadesetak metara izveo slobodan udarac, ubacio ispred gola Reine gdje se našao Patrice Evra koji je glavom šutirao, ali se lopta odbila od glavu Nemanje Vidića i završila u mreži gostujuće ekipe.

Međutim, Liverpool se nije predavao. Trener Redsa Brendan Rodgers odlučio je početkom drugog poluvremena u igru ubaciti Daniela Sturridgea koji mu se nakon samo 12 minuta igre odužio golom. Biviši napadač Chelseaja natrčao je na odbranjen šut Stevena Gerrarda i savladao Davida de Geu.

Ulaskom Sturridgea u igru Liverpool je postao mnogo opasnija ekipa. Reprezentativni napadač Engleske ponovo je zaprijetio golu Uniteda u 71. minuti, ali ovaj put je bio neprecizan.

Ponovo je isti igrač u 85. minuti imao stopostotnu šansu, ali je sa nekih pet, šest metara šutirao preko gola.

Do kraja utakmice, rezultat se nije mijenjao.