Engleska Premier liga
118

VIDEO / Džeko strijelac u remiju Manchester Cityja i Liverpoola

(Foto: AFP)
U 25. kolu engleske Premier lige Manchester City je na svom Etihadu ugostio ekipu Liverpoola. Susret je završen rezultatom 2:2. Prvi od dva Cityjeva gola je postigao bh. reprezentativac Edin Džeko. Manchester United sada ima 9 bodova više od "Građana".

Svoju ozbiljnost u namjeri da osvoje sva tri boda u susretu s Liverpoolom "Građani" su pokazali u 1. minuti preko Silve koji ipak nije uspio savladati golmana gostiju Reinu. Sedam minuta kasnije je zaprijetio i Garcia. Potom su uslijedile tri prilike za Liverpool preko Sturridgea, Johnsona i Suareza, ali gola nije bilo. Potom su "Građani" krenuli u ofanzivu i uspjeli doći do pogotka kojeg je u 23. minuti nakon asistencije Milnera postigao bh. reprezentativac Edin Džeko.

Igrala se 29. minuta kada su gosti iz Liverpoola izjednačili rezultat na 1:1. Asistent je bio Gerrard, a strijelac Sturridge. Dvije minute kasnije je "požutio" Džeko.

U finišu prvog poluvremena su gosti mogli i preokrenuti rezultat u svoju korist, ali šut Suareza nije pogodio mrežu Cityjevog gola. Na odmor se otišlo pri rezultatu 1:1.

U nastavku su ponovo zaprijetili domaćini preko Milnera i Garcije, a na drugoj strani je opasan bio Gerrard. Potom su u ekipi Liverpoola na Hartov gol bezuspješno šutirali Downing i Sturridge. U 62. minuti je Suarez šutirao neprecizno. "Građani" su potom imali priliku preko Barryja čiji udarac glavom završava pored gola.

Hladan tuš na Etihadu svojim golom je priredio Gerrard u 73. minuti utakmice.

No, slavlje gostiju nije dugo trajalo jer je rezultat na 2:2 u 78. minuti susreta izjednačio Aguero nakon asistencije Barryja i greške golmana gostiju Reine.

U 82., 83. i 85 minuti utakmice su zabilježene tri prilike za Liverpool ali ih nisu uspjeli realizovati Agger, Gerrard i Johnson. Posljednju šansu na utakmici je u 90. minuti propustio Sturridge.

Susret je završen rezultatom 2:2.

Rezultati 25. kola engleske Premier lige:

Manchester City - Liverpool 2:2 Wigan - Southampton 2:2. Arsenal - Stoke 1:0 Everton - Aston Villa 3:0 Reading - Sunderland 2:1 Newcastle - Chelsea 3:2 West Ham - Swansea 1:0 Fulham - Manchester United 0:1

West Bromwich - Tottenham 0:1

1. Manchester United 25 20 2 3 60-31 +29 62
  2. Manchester City 25 15 8 2 47-21 +26 53
  3. Chelsea 25 13 7 5 51-27 +24 46
  4. Tottenham 25 13 6 6 42-29 +13 45
  5. Everton 25 10 12 3 40-30 +10 42
  6. Arsenal 25 11 8 6 49-29 +20 41
  7. Liverpool 25 9 9 7 44-32 +12 36