Engleska Premier liga
43

VIDEO / Manchester City i Everton remizirali na Etihadu

Manchester City je u 15. kolu engleske Premier lige na svom Etihadu dočekao ekipu Evertona. "Građani" su osvojili samo bod odigravši 1:1.

Utakmica na Etihadu je otvorena prilikom za goste. Igrala se četvrta minuta kada je Naismith imao sjajnu priliku za pogodak, ali je lopta otišla pored gola. U ranoj fazi utakmice igru je napustio Kolarov zbog povrede, a zamijenio ga je Zabaleta. U nastavku utakmice su se ukazale tri prilike za "Građane", ali su neprecizni bili Silva, Tevez i Nasri. Kazna je uslijedila u 33. minuti kada je pogodio Fellaini za vodstvo Evertona.

City je do izjednačenja mogao četiri minute kasnije, ali Tevez ponovo promašuje gol gostiju. Argentinac nije pogriješio u 43. minuti kada je uspješno realizovao jedanaesterac i donio izjednačenje svojoj ekipi. Fellaini je u finišu prvog dijela susreta propustio dobru priliku za novo vodstvo Evertona. Na odmor se otišlo pri rezultatu 1:1.

"Građani" su početkom drugog poluvremena kreirali dvije dobre prilike za gol. Ponovo je neprecizan bio Tevez u 46., a nije se proslavio ni bh. reprezentativac Edin Džeko u 55. minuti, koji je u ovom susretu zaigrao od prve minute. Prethodno je u gostujućoj ekipi priliku za pogodak propustio Gibson. Tevez očigledno nije namjestio nišanske sprave ni nakon 60. minuta. Ponovo je šutirao neprecizno. Tri minute kasnije neuspješan je bio Maicon. Džeku je u 81. minuti zamijenio Balotelli. Talijanski napadač je mogao postati heroj u 85. minuti, ali njegov udarac nije završio u mreži Evertona. Na drugoj je strani sjajnu priliku propustio Jelavić. Rezultat se do kraja susreta nije mijenjao. Ostalo je 1:1.

Dodajmo da je Stoke City našeg Asmira Begovića, koji je branio gol svoje ekipe, savladao WBA na gostujućem terenu rezultatom 1:0.

Premier liga, 15. kolo:

Arsenal - Swansea 0-2 (Michu 89, 90+1) Fulham - Tottenham 0-3 (Sandro 56, Defoe 72, 77) Liverpool - Southampton 1-0 (Agger 43) Manchester City - Everton 1-1 (Tevez 43-11m / Fellaini 33) QPR - Aston Villa 1-1 (Mackie 18 / Holman 8) West Bromwich Albion - Stoke 0-1 (Whitehead 75) West Ham - Chelsea 3-1 (Cole 63, Diame 86, Maiga 90 / Mata 13)

1. Man City 15 9 6 0 28-11 +17 33
  2. Man Utd 14 11 0 3 33-18 +15 33
  3. Chelsea 15 7 5 3 25-16 +9 26
  4. Tottenham 15 8 2 5 28-23 +5 26
  5. W.B.A. 15 8 2 5 24-19 +5 26
  6. Everton 15 5 8 2 25-19 +6 23
  7. Swansea 15 6 5 4 23-17 +6 23
  8. West Ham 15 6 4 5 19-17 + 2 22