Engleska Premier liga
74

VIDEO / Manchester United rutinski savladao Swanesea sa 2:0

Manchester United je na svom Old Traffordu u 37. kolu engleske Premier lige dočekao ekipu Swanseaja i pobijedio rezultatom 2:0.

Nakon što je Manchester City savladao Newcastle nešto ranije, konkurent za titulu, Manchester United, odmjerio je snage na domaćem terenu sa Swanseajem. United je krenuo silovito, a prvu priliku za pogodak je imao Rooney u 10. minuti. Potom je na drugoj strani uzvratio Dyer tri minute kasnije, ali su mreže mirovale. Domaći su potom napravili još nekoliko prilika koje nisu uspjeli iskoristiti Carrick, Evra i Rooney.

Ofanzivna igra Uniteda se isplatila u 28. minuti kada je Carrick asistirao Scholesu za pogodak i vodstvo domaćih od 1:0.

Napadi domaćih su se nastavili, pa je ekipa koju vodi menadžer Alex Ferguson stigla do drugog gola. Dogodilo se to u 41. minuti kada je pogodio Young. Tim rezultatom je završeno prvo poluvrijeme utakmice.

U nastavku utakmice Manchester United je igru držao pod kontrolom i stvarao prilike, dok je Swansea rijetko prijetio. Susret je završen pobjedom domaćih rezultatom 2:0. Uprkos pobjedi, United je i dalje na drugom mjestu iza rivala Cityja, koji je današnjom pobjedom nad Newcastleom zadržao prvo mjesto na tabeli, a do kraja prvenstva je ostalo samo jedno kolo.

Rezultati 37. kola engleske Premier lige:

Newcastlle - Manchester City 0:2 Aston Villa - Tottenham 1:1 Bolton - West Bromwich 2:2 Fulham - Sunderland 2:1 QPR - Stoke 1:0 Manchester City- Fulham 2:0 Manchester United - Swansea 2:0 7. maja: Blackburn - Wigan

8.maja: Liverpool - Chelsea 13. maja: Norwich - Aston Villa

1. Manchester City 37 27 5 5 90:27 86
  2. Manchester United 37 27 5 5 88:33 86
  3. Arsenal 37 20 7 10 71:47 67
  4. Tottenham 37 19 9 9 64:41 66
  5. Newcastlle 37 19 8 10 55:48 65
  1. Chelsea 36 17 10 9 62:41 61
  2. Everton 37 14 11 12 47:39 53