0

City savladao Villu u gostima, Džeki dvije minute na terenu

Sarajevo-x.com
Lescott postiže gol (Foto: AFP)
Manchester City ponovo je preuzeo vrh tabele Premiershipa nakon pobjede nad Aston Villom u gostima. Jedini gol postigao je Joleon Lescott u 63. minuti. Edin Džeko ušao u 89. minuti utakmice.

Manchester City imao je prvu priliku na utakmici u 3. minuti preko Kuna Aguera. Nakon toga, tačnije u 18. minuti Španac David Silva šutirao je prema golu ali je golman Ville uspio odbraniti.

U 27. minuti Adam Johnson pogodio je stativu Astone Ville. City je do kraja prvog poluvremena imao još nekoliko prilika preko Aguera i Kolarova, ali se rezultat nije mijenjao.

I u drugom poluvremenu, City je bio dominantnija ekipa, ali nisu uspjeli da povedu sve do 63. minute kada je Joleon Lescott na asistenciju Garetha Barryja doveo građane u vodstvo.

Nakon toga, Silva je imao lijepu priliku da poveća vodstvo Cityja na 2-0 ali je golman Ville ponovo bio na visini zadatka.

Villa je imala izuzetnu priliku da izjednači rezultat u 90. minuti, ali je Joe Heart odbranio sa linije gola.

Premiership, 25. kolo

subota:

Manchester United - Liverpool 2:1 Blackburn - Queens Park Rangers 3:2 Bolton - Wigan 1:2 Everton - Chelsea 2:0 Fulham - Stoke 2:1 Sunderland - Arsenal 1:2 Swansea - Norwich 2:3 Tottenham - Newcastle United 5:0