2

Manchester United nakon neviđene drame pobijedio na gostovanju kod Brightona

F. Z.
Brighton - Manchester United (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Manchester Uniteda nakon neviđene drame slavili su na gostovanju kod Brightona rezultatom 3:2. Sudija je odsvirao kraj utakmice pri rezultatu 2:2, a onda je VAR tehnologijom utvrđeno da su domaći skrivili jedanaesterac i Bruno Fernandes je donio pobjedu gostima.

Domaćin je poveo u 40. minuti susreta, a strijelac je bio Maupay s bijele tačke. Samo tri minute kasnije bilo je 1:1, a autogol je postigao Dunk.

United je nakon deset minuta igre u nastavku došao do preokreta, a strijelac je bio Rashford. Nakon vodstva Uniteda Brighton je imao prečku i stativu, a do pogotka je domaćin stigao u 95. minuti susreta, a strijelac je bio March.

United je potom imao korner, gosti su nakon udarca Maguirea tražili jedanaesterac. Sudija je odsvirao kraj utakmice, a onda je putem VAR tehnologije utvrđeno da je jedanaesterac za ekipu s Old Trafforda. Bruno Fernandes je namjestio loptu na bijelu tačku i donio pobjedu Unitedu.