Premiership
34

Manchester United konačno odigrao kako može, na Old Traffordu pao Everton

Igrači Manchester Uniteda su konačno odigrali onako kako navijači Crvenih đavola od njih i očekuju. Na Old Trafford je stigao Everton i poražen je rezultatom 2:1.

Susret 10. kola engleskog Premiershipa otvoren je pogotkom u 27. minuti. Gueye je skrivio penal nad Martialom, arbitar Moss je pokazao na penal, a odgovornost na sebe je preuzeo Pogba.

Francuz je loše šutirao, Pickford je odbranio njegov udarac, ali se lopta odbila pravo na Pogbinu nogu i nije mu bilo teško poslati loptu u praznu mrežu.

Crveni đavoli su udvostručili prednost u 49. minuti Pogba je dodao loptu Martialu koji šutira iz prve iskosa sa lijeve strane i matira gostujućeg golmana za 2:0.

Počasni pogodak gosti su postigli u 77. minuti. Smalling je napravio veliku glupost i srušio Richarlisona u svom kaznenom prostoru, a Moss je dosudio drugi penal na meču.

Ovaj put kazneni udarac je uspješno realizovan, a strijelac za konačnih 2:1 bio je Sigurdsson.