27

Manchester City u derbiju bolji od Chelseaja, odličan nastup Begovića

(Foto: EPA)
Fudbaleri Manchester Cityja u derbiju drugog kola Premiershipa pobijedili su Chelsea na svom stadionu Etihad.

Meč je okončan rezultatom 3:0 u korist Građana, a gostima iz Londona do kraja nije mogao pomoći ni danas odlični Asmir Begović koji je svoj tim morao spašavati već u prvoj minuti utakmice.

Tokom prvih dvadeset minuta Sergio Aguerro u četiri navrata našao se u velikoj prilici, a sjajnim odbranama svaki put zaustavio ga je Begović.

U 31. minuti Asmir ipak nije uspio zaustaviti Aguerra koji je pogodio za 1:0. Toure je kratko dodao do Argentinca, ovaj se znalački oslobodio čuvara i poentirao.

Rezultat iz 31. minute na semaforu se zadržao do 79. minute kada je pitanje pobjednika riješio kapiten Kompany. Do kraja je domaćin postigao još jedan pogodak, a strijelac je bio Fernandinho.

U drugom današnjem susretu Arsenal je kao gost rezultatom 2:1 porazio Crystal Palace.