Manchester City savladao Newcastle u gostima 3:1

11
komentara
4

dijeljenja
Manchester City savladao Newcastle u gostima 3:1 Aguero je postigao prvi gol za City (Foto: AFP)
Nogometaši Manchester Cityja slavili su u 17. kolu Premiershipa na gostovanju kod Newcastlea.
Aguero je doveo City u vodstvo u 10. minuti, a Garcia je udvostručio prednost u 39. minuti te se na odmor otišlo uz prednost Cityja 2:0.

Demba Ba već na početku drugog dijela, u 51. minuti, no Svrake ipak nisu mogle do poravnanja. Konačnih 3:1 za City postavio je Yaya Toure u 78. minuti.

Naš Edin Džeko je ušao u 72. minuti umjesto Kolarova, kojeg je Mancini zamijenio nakon što ga je u 37. minuti bio uveo umjesto Nasrija.

Džeko nije imao priliku za gol te se nije uspio upisati u strijelce. Ovom je pobjedom City došao na tri boda zaostatka za vodećim Manchester Unitedom koji ima utakmicu manje.