Premiership
4

Man. City savladao Sunderland, Džeko odgledao s klupe

Balotelli u duelu sa igračem Sunderlanda (Foto: AFP)
U okviru sedmog kola Premiershipa, Manchester City je na Etihadu savladao Sunderland rezultatom 3:0. Edin Džeko utakmicu je odgledao s klupe.

Građani su u vodstvo došli već na startu utakmice. U petoj minuti, Aleksandar Kolarov doveo je svoj tim u vodstvo. Ovo je ujedno bio i rezultat prvog poluremena u kojem je tim Roberta Mancinija stvorio još nekoliko odličnih prilika.

U nastavku utakmice, City je ponovo dominirao terenom a svoju nadmoć pretvorili su u drugi gol u 60. minuti. Četiri minute je Argentincu Kunu Agueru bilo potrebn da zatrese mrežu gostiju. Aistent kod gola bio je danas odlični Aleksanadar Kolarov.

Minutu prije kraja regularnog toka utakmice i James Milner se upisuje u strijelce za konačnih 3:0.