0

Mali nakon jedanaesteraca izbacio domaćina JAR

Slavlje nogometaša Malija (Foto: AFP)
Nogometaši Malija drugi su polufinalisti Afričkog kupa nacija koji se održava u Južnoafričkoj Republici. Mali je nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca izbacio domaćina...

Poveli su domaćini u 31. minuti susreta preko Tokela Rantie, koji je iskoristio proigravanje Thusa Phale, te bacio stadion u Durbanu u delirij. No, malo više od pola sata do isteka 90. minute bivši nogometaš katalonskog diva Barcelone, Seydou Keita, glavom zabija za poravnanje rezultata, koje se nakon toga održalo i kroz 30 minuta produžetaka.

Nakon uspješne prve serije obiju reprezentacija, Južnoafrička Republika promašuje sljedeća tri (dvije odbrane, jedan promašeni okvir gola), dok Mali zabija svoja dva kaznena udarca i Mali slavi ulazak u polufinale gdje čeka boljeg iz utakmice Obale Bjelokosti i Nigerije, koja je na rasporedu u nedjelju.

Podsjetimo, ranije je Gana prva izborila polufinale pobjedom 2-0 protiv Zelenotrskih otoka.

Afrički kup nacija, četvrtfinale:

Gana - Zelenortski otoci 2-0 (Wakaso 54 - 11m, 90+5) Južnoafrička Republika – Mali 1-1, 1-3 nakon kaznenih udaraca