14

Mala minutaža i slab učinak Zmajeva u Evropi, poraz od Kipra ostavio trag

Reprezentativci Bosne i Hercegovine nisu se baš naigrali u današnjim susretima najjačih evropskih liga.

Edin Džeko, napadač Manchester Cityja, ušao je u 67. minuti susreta protiv Arsenala na Emiratesu. Imao je Dijamant nekoliko šansi da donose sva tri boda Građanima, međutim, nije uspio zatresti mrežu domaćeg tima. Utakmica je završena 2:2.

Vedad Ibišević je ponovo bio starter u današnjem susretu protiv Bayerna na Allianz Areni. Tim Pepa Guardiole pobijedio je sa 2:0, a Vedo je na terenu odigrao prvo poluvrijeme, nakon čega je zamijenjen.

Muhamed Bešić, mladi defanzivac Evertona, presjedio je veći dio utakmice na klupi. Popularni Mume je dobio tek dvije minute u pobjedi njegovog tima u gostima kod WBA.

Golman Asmir Begović primio je jedan gol u današnjem minimalnom porazu njegovog tima od Leicestera na domaćem terenu.

Mensur Mujdža također je presjedio na klupi u porazu Freiburga od Dortmunda.

Sejad Salihović je odigrao 45 minuta i zbog povrede napustio teren dok je Ermin Bičakčić odigrao cijelu utakmicu u remiju sa Hoffenheima i Wolfsburga (1:1).

Sanjin Prcić je također starter u utakmici njegovog Rennesa i PSG-a.

Miralem Pjanić sa Romom od 18:00 sati igra protiv Empolija u gostima.