7

Mainz slavio u Augsburgu i upisao prva tri boda u sezoni

U pretposljednjoj utakmici trećeg kola Bundeslige Mainz je sa 3:1 savladao Augsburg u gostima.

Mainz je na taj način došao do prve pobjede u novoj sezoni. Goste je u vodstvo doveo Cordoba u 7. minuti susreta i rezultatom 0:1 otišlo se na odmor.

U drugom poluvremenu domaćin je prvi stigao do pogotka. U 73. minuti Stafylidis je poravnao rezultat, no radost domaćih navijača je trajala samo dvije minute, kada ih je ušutkao Malli.

Tačku na "i" i uvjerljiv trijumf Mainza stavio je Muto u 81. minuti susreta. Gosti su ostali sa igračem manje u 90+2. minuti kada je direktan crveni karton dobio Rodriguez koji je u igru ušao u 85- minuti susreta.

Treće kolo Bundeslige zatvaraju Hertha i Schalke u Berlinu. Taj susret počinje u 17:30 sati.