2

Bayern slavio u gostima protiv Mainza

(Foto: EPA)
U prvoj utakmici 13. kola Bundeslige Bayern Minhen je u gostima rezultatom 3:1 pobijedio Mainz.

Ovo je druga uzastopna pobjeda Bayerna nakon što je prethodno imao malu krizu od dvije uzastopne utakmice bez ligaške pobjede, dok je Mainz upisao šesti ligaški poraz.

Mainz je imao početak za poželjeti nakon što je Cordoba u četvrtoj minuti pogodio za 1:0. Ipak, Bayern je brzo uzvratio preko Lewandowskog u osmoj minuti.

Za potpuni preokret mrežu domaćeg tima zatresao je Robben u 21. minuti. Konačnih 3:1 svojim drugim golom postavio je Lewandowski. Poljak je pogodio iz slobodnog udarca sa oko 22 metra.

Bayern je ovom pobjedom zauzeo prvo mjesto na tabeli pošto ima bolju gol-razliku od Leipziga, dok je Mainz na devetom mjestu.