Serie A
24

Maestralni Džeko proslavio jubilej i s dva gola donio pobjedu Interu u gostima kod Sassuola

E. B.
Nogometaši Intera su u 9. kolu italijanske Serije A savladali Sassuolo u gostima rezultatom 2:1, a junak pobjede Nerazzurra je bio Edin Džeko.
Kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine je postigao oba pogotka za milansku ekipu i donio joj peti trijumf ove sezone u domaćem prvenstvu.

Do prvog pogotka je Džeko došao u 44. minuti nakon uigrane akcije iz kornera, a reprezentativac BiH je dočekao loptu u petercu i rutinski je poslao u mrežu. To je Džeki bio jubilarni 100. pogodak u italijanskom prvenstvu.

Sassuolo je poravnao nakon sat vremena igre kada je Davide Frattesi pogodio na asistenciju Rogerija, a samo 15 minuta kasnije Džeko se još jednom upisao u strijelce i donio pobjedu svojoj ekipi.

Nakon ubačaja s lijeve strane Henrikha Mkhitaryana Džeko je glavom pogodio za konačnih 2:1.

Inter je na ovaj način prekinuo niz od dva uzastopna poraza i za sada će Simone Inzaghi ostati na klupi milanske ekipe.

Sassuolo - Inter 1:2 (Frattesi 60' - Džeko 44', 75')