5

M'Gladbach u derbiju kola savladao Leverkusen

U derbiju 1. kola Bundeslige Borussia M'Gladbach je na domaćem terenu rezultatom 2:1 savladala Bayer Leverkusen.

Ovo je bio sudar dva tima koja su u prošloj sezoni zauzela treće (Leverkusen) i četvrto (M'Gladbach) mjesto u ligi i oba tima će nastupiti u grupnoj fazi Lige prvaka.

Svi golovi pali su u posljednjim trenucima prvog, odnosno drugog poluvremena. Hahn je u sudijskoj nadoknadi prvog dijela donio prednost domaćem timu.

Gosti iz Leverkusena izjednačili su preko Pohjanpala odmah po ulasku u igru. Na teren je ušao umjesto Aranguiza u 78. minuti, a gol je postigao minuti kasnije. Za gol su mu trebala samo dva dodira s loptom.

Slavlje gostiju pokvario je Stindl na asistenciju Thorgana Hazarda u 85. minuti kada je postavio konačnih 2:1.